Wczoraj (28 lutego br.) ok. godz. 14.00 oficer dyżurny przyjął zgłoszenie o pożarze garażu w miejscowości Piórkowo gm. Radomin. 

Po dotarciu na miejsce strażaków okazało się, że pali się kompleks budynków złożony z warsztatu samochodowego wraz z garażem oraz przyległego budynku.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz podali po jednym prądzie wody w obronie na budynek mieszkalny oraz w natarciu na palący się kompleks obiektów. Właściciele posesji znajdowali się na zewnątrz. Po otrzymaniu informacji, iż wewnątrz budynku mieszkalnego znajduje się starsza osoba na wózku inwalidzkim, natychmiast podjęto decyzję o jej ewakuacji.

W trakcie działań właściciel przekazał informację, że prąd w budynku został odłączony, a w pomieszczeniu garażowym znajdują się dwie butle z gazem propan butan, butla z dwutlenkiem węgla oraz butla z azotem. Poinformował także, że znajdują się tam dwa samochody osobowe oraz ciągnik rolniczy.

Do akcji gaśniczej dołączyły kolejne jednostki OSP, które podawały wodę w natarciu na pożar, a następnie przystąpiły do dowożenia wody z hydrantu znajdującego się ok. 300 metrów od miejsca pożaru. Po stłumieniu płomieni okazało się, że w tzw. blaszaku palą się dwie beczki oleju, natychmiast podano jeden prąd piany ciężkiej w celu ich ugaszenia. Na zakończenie przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono temperaturę znajdujących się w pomieszczeniu butli z gazem. 

Po opanowaniu pożaru strażacy przystąpili do rozbiórki pozostałości dachu, wycinania i usuwania nadpalonych elementów konstrukcyjnych oraz dogaszania pogorzeliska.

W działaniach wzięli udział strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej Golub-Dobrzyń, OSP Łubki, OSP Radomin, OSP Dulsk oraz OSP Zbójno.

(KK)

Resized 20190228 150707 Copy

Resized 20190228 150712 Copy